Перевірка на плагіат

Перевіримо статтю, дисертацію чи будь-який інший текст на запозичення з видачею докладного звіту де саме в роботі неунікальний текст. Також можете отримати висновок про відсутність плагіату. Більше >>>

Усунення плагіату

В тексті дисертації, монографії, статті, автореферату або іншої праці є плагіат? Недостатня унікальність тексту? Не можете пройти антиплагіат? Зробимо рерайт вашої наукової роботи! Більше >>>

Консультації щодо унікальності

Є питання щодо плагіату в наукових працях, підвищенню унікальності, рерайту, але немає кому їх поставити? Звертайтеся для отримання роз'яснень, консультацій, порад та допомоги. Більше >>>

Як обрати виконавця наукової статті


Коли необхідно виконати статтю, але відсутні необхідний для цього час або недостатні навички, зазвичай звертаються за допомогою до фахівців.

Сьогодні інтернет дає небачені раніше можливості для пошуку будь-якого виконавця - від будівельника-різноробочого до автора докторської дисертації. Але, навіть найнятий через інтернет сантехнік, далеко не завжди виправдовує очікування замовника. Тим більше це стосується авторів наукових статей.

Автор статті може дійсно бути кандидатом наук, а може тільки стверджувати це, але не бути насправді. Виконавець статті може бути сумлінним, зробити статтю в терміни і без плагіату, але як переконатися в цьому заздалегідь? Всі, коли шукають роботу або навіть дають "шлюбне оголошення", декларують свої різноманітні переваги, але ніколи не пишуть про недоліки. Приблизно те ж саме маємо і в пропозиціях щодо виконання наукових статей.

У підсумку в сотні оголошень, на тисячах сайтів пропонують написати відмінну, на високому рівні статтю в найкоротші терміни, без плагіату і за помірну ціну. У виконанні кандидата наук, доктора наук, і навіть "команди академіків". Заплутатися в цій лебединій пісні суцільних переваг дуже легко. Що ж робити недосвідченому ще аспіранту, як обрати собі виконавця для статті? Виходить, що на вигляд всі пропозиції гарні і в цьому вони майже однакові. Поганих на вигляд пропозицій просто немає. Вся різниця лише в ціні. А далі, як в рекламі прального порошку, користувач задається питанням "А якщо результат [обіцяно] однаковий, то навіщо платити більше?".

Введемо в Гугль такий запит: "замовити наукову статтю". Отримуємо відповідь пошукової системи: "Результатів: приблизно 120 000". 120 тисяч результатів (на момент написання статті)! Вибір, на перший погляд, великий. Статті всі обіцяють відмінні. Ніде не написано, що статті так собі або робляться не в строк. Ціни теж демократичні - за "відмінну наукову статтю для аспіранта у виконанні доктора наук" на момент написання статті просять всього лише від 100 грн. і вище.

Ще на що слід звернути увагу - на багатьох сайтах вказують, що досвід роботи 20, 25 або навіть 30 років. Тут залишається тільки запитати, а скільки ж директору організації - фізичній особі-підприємцю (або автору дисертації, якщо інформація дана від імені автора) було 20, 25 або 30 років тому? Якщо людині зараз 30 років, то як він може мати досвід написання статей 20 років?

Також варто критично придивитися до вартості, за якою пропонується виконати статтю. Абсолютно ясно, що "академік", або навіть кандидат наук, не писатиме наукову статтю за 500 грн. У кожного замовника свої уявлення про адекватну ціну. Тут повинен допомогти здоровий глузд. На написання статті автором витрачається якась кількість часу. Подумайте, скільки за цей час заробляють люди інших спеціальностей, порівняйте. Кандидат наук з хорошими талантами не повинен заробляти за той же самий час менше двірника або вантажника, касира в маркеті. Тому замовляти наукову статтю за 500 грн. навряд чи доцільно, хоча на цей рахунок звичайно ж завжди будуть й інші думки.

Станом на липень 2018 року середня оплата праці по вакансіях (причому, як за запитами працівників, так і за пропозиціями роботодавців) на сайті rabota.ua вже перевищує 10000 грн. В місяці в середньому приблизно 20 робочих днів. Отже, в день оплата праці вже перевищує 500 грн. І це для некваліфікованої праці (касир в супермаркеті, охоронець, консультант в торговому залі). Водієві невеликої вантажівки (5 т.) вже пропонується зарплата 20000-25000 грн., причому не тільки в Києві, а й в таких містах як Тернопіль, Львів. Такий працівник вже отримує 1000-1250 грн. за робочий день.

Продовжимо наші міркування і подумаємо, скільки часу потрібно, щоб написати наукову статтю без плагіату (не списати тобто, а написати). Ознайомитися зі свіжими публікаціями за останні 1-3 роки, запропонувати щось своє, викласти все це в письмовій формі, дотримуючись необхідної наукової структурі, з посиланнями, вичитати цей текст. Можливо, щось потім доопрацювати (це теж витрати часу). У кожного з аспірантів свої уявлення про час, необхідний для написання статті. Тепер беремо цей час (в днях) і множимо на зарплату касира супермаркету за день. Або на зарплату водія невеликої вантажівки. Це вже хто як оцінить роботу кандидата наук - як касира, або як водія. З цих міркувань можна розрахувати якусь очікувану абстрактну вартість інших послуг. Мінімальну, тому що є еше такі умовно-постійні непродуктивні витрати як оренда, податки тощо, які слід було б додати до отриманої ціни.

Здійснивши подібні підрахунки, кожен може подумати, а що за людина взялася написати статтю за 500 або 1000 грн. Може це якийсь студент, якому потрібні гроші "на пиво"? Скільки часу він витратить на мою статтю? Очевидно, що виходячи з такої ціни на статтю, він витратить менше, ніж 1 день (не за 200 грн. на день писати статті?). А що ж за статтю мені напишуть менш ніж за один день? Може це погана стаття або плагіат? А може відмінна стаття, тому що автор вундеркінд, справжній професіонал своєї справи? Але тоді чому цей вундеркінд зайнятий такою низькооплачуваною працею як написання статей або дисертацій? Якщо є варіанти з більшою зарплатою навіть за меншу кваліфікацію.

Однак потрібно розуміти, що і найвища ціна не є гарантією гарного результату. Аналіз ціни - всього лише один з факторів при виборі виконавця.

Гарна стаття має бути написана згідно необхідної наукової структури, мати послідовний виклад, без перескоків або повторень думки, не повинна містити помилки. На жаль, навіть хороший автор буває робить дрібні, але прикрі помилки. Ось, наприклад, реальний випадок з життя Ільфа і Петрова: "Вирішено було не допустити жодної помилки. Тримали двадцять коректур, і все одно на титульному аркуші було надруковано:"Британська енціклопудія". Тому ще один важливий момент - стаття повинна бути не тільки перевірена на плагіат, але і вичитана третьою особою перед тим, як вона відправляється замовнику (у автора, яким би досвідченим він не був, очі "замилюються" і він деякі помилки просто не бачить).

На закінчення хочеться побажати удачі в пошуку хорошого автора і зазначити, що якщо вам пощастить знайти дійсно хорошого автора статті, згодом він може стати і хорошим автором для інших статей, а також для вашої дисертації.

"Аспірант" допоможе підвищити унікальність вашої статті. Можемо зробити неглибокий або глибокий науковий рерайт всієї статті або тільки її окремих проблемних фрагментів.